Kaip pasirinkti dviračio dydi

Renkantis naują dviratį, vienas iš svarbiausių dalykų yra tinkamo rėmo dydžio pasirinkimas. Nors galite reguliuoti daugelį dviračio elementų, jei rėmas yra per mažas arba per didelis, jūsų važiavimas gali būti nepatogus ir netgi skausmingas. Nepatogumas važiuojant ne tik sumažina malonumą, bet ir gali paveikti jūsų sveikatą.

Todėl svarbu žinoti, kaip pasirinkti tinkamą dydį. Tai ypač aktualu kalnų, plento, hibridiniams, moterims skirtiems ar vaikiškiems dviračiams. Netinkamai pasirinktas dydis gali sukelti diskomfortą, skausmą ar netgi traumas.

Vis dėlto, pasirinkus tinkamą dydį, jūsų važiavimas taps patogesnis ir malonesnis. Taigi, rinkdamiesi dviratį, nepamirškite atkreipti dėmesio į jo dydį ir konsultuotis su patyrusiu pardavėju ar meistru.

Kaip pasirinkti dviracio remo dydi
Kaip pasirinkti dviracio remo dydi (1)

Kaip matuojami dviračių dydžiai?

Kad būtų lengviau pasirinkti tinkamą dydžio dviratį, svarbu suprasti, kaip matuojami ir apibrėžiami skirtingų tipų dviračių dydžiai. Plento dviračio dydžiai dažniausiai matuojami centimetrais, atsižvelgiant į sėdynės vamzdžio ilgį, tačiau tikrasis ilgis priklauso nuo rėmo geometrijos.

Kalnų dviračių dydžiai, kita vertus, dažnai apibrėžiami coliais, nes jie kilę iš JAV. Tačiau dydžiai negali būti tiesiogiai lyginami, kadangi jie naudoja skirtingus matavimo vienetus ir kalnų dviračiai turi trumpesnius sėdynės vamzdžius nei plento dviračiai.

Tam, kad išvengtumėte painiavos renkantis dviratį, kai kurie prekių ženklai naudoja marškinėlių dydžius, tačiau ši priemonė yra nenuosekli tarp prekių ženklų. Be to, vaikiški dviračiai dažnai pasirenkami pagal vaiko amžių arba rato dydį.

Supratimas apie skirtingų dviračių dydžių apibrėžimus ir matavimo būdus padės pasirinkti tinkamą dydžio dviratį, kad jis būtų patogus ir saugus važiuojant.

Kaip sužinoti savo dviračio dydį

Jei turite dabartinį dviratį, galite peržiūrėti rėmo dydžio lipduką ant jo ir sužinoti, kokio dydžio jis yra. Jis dažnai yra ant sėdynės vamzdžio, bet gali būti ir labiau diskretiškoje vietoje, pavyzdžiui, po centrine ašimi.

Jei tai neseniai parduotas modelis, savo dviračio prekės ženklo svetainėje turėtumėte rasti savo rėmo geometrijos diagramą.

Kaip sužinoti, kokio dydžio dviračio jums reikia?

Yra keletas būdų, kaip rasti tinkamą dviračio dydį.

  1. Išmatuoti Dviratininko aukštį ir vidinė kojos dalį. Daugiausiai dažnai ieškoma dviračio dydžio prekės ženklo svetainėje. Čia paprastai yra dydžių lentelė, kurioje nurodyti rekomenduojami dviračio dydžiai įvairiems vairuotojų ūgiams. Kai kuriems prekės ženklams yra interaktyvus dydžių vadovas, kur įvedus savo ūgį ir dažnai vidinį kojos ilgį, galite surasti tinkamą dydį. Tačiau nereikėtų vadovautis prekės ženklo dydžio vadovu kaip absoliučia tiesa, kadangi vieno asmens matmenys ir reikalavimai gali skirtis nuo kito, net jei jie yra vienodo ūgio. Jei esate tarp dydžių, turėsite nuspręsti, ar padidinti, ar sumažinti dydį.

  2. Eikite į vietinę dviračių parduotuvę Jei perkate dviratį iš fizinės parduotuvės, galite pasikonsultuoti su specialistais ir sužinoti, kokio dydžio jums reikia. Kartais tiesiog reikia pasėdėti ant dviračio, kad pasirinktumėte tinkamą dydį. Tam tikslui reikia rasti patikimą dviračių parduotuvę, kurioje specialistai galės jus išmatuoti ir tiksliau nustatyti, kokio dydžio dviračio jums reikia.

  3. Kai kurios parduotuvės siūlo dviračio matavimo komplektą kaip pirkimo dalį, kad galėtumėte nustatyti, ar rėmas tinka jūsų kūno sudėčiai. Be to, galite nuspręsti, kokie komponentai geriausiai atitiktų jūsų sėdmenų kaulų anatomiją ir pasirinkti tokį balnelio aukštį, kuris leistų jums patogiai ir efektyviai važinėti. Taip pat galite pasirinkti nestandartinius strypo plotius ar koto ilgius. Dviračio pritaikymas padeda nustatyti pagrindinius išmatavimus, pvz., balnelio aukštį, kuris yra svarbus patogiam ir efektyviam važiavimo padėčia.

Kaip elgtis, jei esate tarp dviejų rėmo dydžių?

Paprastai rėmų dydžiai turi standartus, todėl dažnai teks pasirinkti tarp dviejų variantų. Jei susiduriate su tokia situacija, rekomenduojama pasirinkti mažesnį iš dviejų variantų. Be to, daug ką galite reguliuoti ant dviračio, tokių kaip balnelio aukštį ar vairo aukštį, kad galėtumėte sureguliuoti tinkamumą. Tačiau, jei vis tiek nesate tikri, geriausia kreiptis į dviračių gamintoją arba vietinę parduotuvę.

Dviračio dydžių lentelė

Dviračių dydžiai pagal ūgi
Aukštis
Nuo Iki "Maikės" dydis Rėmo dydis (cm) Rėmo dydis (in)
143cm (4ft 8in) 155cm (5ft 1in) XXS 44cm 13in (33cm)
155cm (5ft 1in) 163cm (5ft 4in) XS 48cm 15in (38cm)
163cm (5ft 4in) 170cm (5ft 7in) S 51cm 16in (41cm)
170cm (5ft 7in) 178cm (5ft 10in) M 54cm 18in (46cm)
178cm (5ft 10in) 183cm (6ft) L 56cm 19in (48cm)
183cm (6ft) 191cm (6ft 3in) XL 58cm 20in (51cm)
191cm (6ft 3in) 196cm (6ft 5in) XXL 60cm 21in (53cm)
196cm (6ft 5in) 205cm (6ft 9in) XXXL 62cm 22in (56cm)

Netrukus mes apžvelgsime plento, kalnų, hibridinių ir žvyro dviračių dydžių subtilybes, tačiau dabar norėtume pasiūlyti rėmų dydžių apžvalgą, kurią galima atsižvelgiant į vairuotojo ūgį.

Tačiau reikia paminėti, kad kėbulo matmenys ir rėmo išdėstymas labai priklauso nuo asmens kūno proporcijų ir dviračio gamintojo, todėl prieš įsigydami dviratį, rekomenduojame pasitarti su ekspertais, kad galėtumėte pasirinkti tinkamą dviračio dydį ir modelį.

Plento dviračio dydžio vadovas

Dažniausias plento dviračių dydžio nustatymo būdas yra sėdynės vamzdžio ilgis centimetrais.

Tačiau tai skirsis priklausomai nuo to, ar rėmas turi nuožulnų ar horizontalų viršutinį vamzdį, todėl dažnai matysite „efektyvius“ sėdynės vamzdžių ilgius, pagrįstus horizontalia linija tarp galvos vamzdžio ir sėdynės stulpo.

Kai kurie prekės ženklai tiesiog suteikia jums S, M, L (ir dažnai XS ir XL) dydžius. Kiti, tokie kaip Colnago ir Pinarello, turi savo unikalias dydžio nustatymo sistemas.

Tai reiškia, kad turėsite grįžti prie prekės ženklo dydžio informacijos, kaip aprašyta aukščiau, arba išstudijuoti plento dviračio geometrijos diagramą, kad išsiaiškintumėte, kuris dviračio dydis jums tinkamiausias.

Plento dviračių dydžiai
Dviratininko dydis Rėmo dydis
Feet ir inches Centimetrai Viršutinis vamzdis (cm) Dydis
4ft 10in – 5ft 148-152 47-48 XXS
5ft – 5ft 3in 152-160 49-50 XS
5ft 3in – 5ft 6in 160-168 51- 3 S
5ft 6in – 5ft 9in 168-175 54-55 M
5ft 9in – 6ft 175-183 56-58 L
6ft – 6ft 3in 183-191 58-60 XL
6ft 3in – 6ft 6in 191-198 61-63 XXL

Kalnų dviračio dydžio vadovas

Kalbant apie kalnų dviračių dydį, dauguma prekių ženklų savo rėmams grįžo prie S, M, L (ir kt.) dydžio nustatymo metodo.

Kadangi kalnų dviračio sėdynės vamzdžių ilgis labai priklauso nuo rėmo geometrijos ir galinės pakabos išdėstymo, marškinėlių stiliaus dydis yra aiškiausias vadovas.

Ilgos ir laisvos kalnų dviračių geometrijos tendencijos išryškino sunkumus pasirenkant rėmo dydį tik pagal sėdynės vamzdžio ilgį, o kai kurie prekės ženklai dabar priklauso nuo pasiekiamumo (horizontalus atstumas nuo apatinio laikiklio centro iki galvos vamzdžio viršaus). nustatyti jų rėmo dydžius.

Sėdynės vamzdžio ilgis vis dar yra svarbus veiksnys, nes reikia turėti tinkamą balno aukštį. Jei norite pritvirtinti lašintuvą, trumpas sėdynės vamzdis taip pat gali reikšti, kad kai kurie modeliai netiks.

Galiausiai, MTB rėmo dydžiai yra žymiai mažesni nei plento dviračių, todėl nemėginkite lyginti plento ir kalnų dviračių dydžio.

Kalnų dviračių dydžiai
Dviračio dydisRėmo dydisDviratininko aukštis
Extra-small13-14in152-162cm (5ft – 5ft 4in)
Small14-16in162-170cm (5ft 4in – 5ft 7in)
Medium16-18in170-178cm (5ft 7in – 5ft 10in)
Large18-20in178-185cm (5ft 10in – 6ft 1in)
Extra-large20-22in185cm plus (6ft 1in plus)
Kalnų dviračio dydis, geometrija ir važiavimo stilius

Vertėtų perskaityti mūsų kalnų dviračio geometrijos vadovą, kad suprastumėte pagrindinius MTB rėmo išmatavimus ir kaip jie veikia dviračio valdymo savybes ir tinkamumą.

Važinėjimo jūsų dviračiu tipas taip pat keičia jo geometriją. Jei važinėjate visureigiu dviračiu, sukurtu judriam valdymui, galbūt norėsite būti labiau pasitempę, o pradedantiesiems gali patikti trumpesnis ilgis, kad būtų stačiau, mažiau apkraunant rankas ir riešus.

Agresyvesniam važiavimui sukurti dviračiai, įskaitant naujausius kalnų dviračius, trail dviračius ir enduro dviračius, paprastai turi ilgesnę, lėtesnę geometriją, o tai gali turėti įtakos ieškant tinkamo rėmo dydžio.

Atsižvelgiant į tendenciją, kad dviračių galvutės vamzdžių kampai yra lėtesni, svarbu, kad jūsų padėtis būtų pakankamai į priekį, kad priekinis ratas ir pakaba būtų veiksmingai apkrauti, todėl nenorite, kad rėmas ir sėdynė būtų per daug atgal. Vėlgi, geometrijos diagrama yra geriausias būdas nustatyti geriausią rėmo dydį, kad jis būtų patogus.

Žvyro dviračio dydžio vadovas

Norint nustatyti žvyro dviračio dydį, daugelis prekių ženklų remiasi sėdynės vamzdžio ilgiu centimetrais iki rėmo dydžio, panašiai kaip plento dviračiams. Tačiau kai kurių prekių ženklų dydžiai gali būti nurodyti marškinėlių stiliaus dydžiais. Reikia atkreipti dėmesį, kad jūsų padėtis ant žvyro dviračio bus laisvesnė ir stačiau nei ant plento lenktyninio dviračio.

Toks išdėstymas yra reikalingas norint lengviau subalansuoti ir manevruoti per kliūtis, reikalaujant pasikeisti savo svorį. Be to, stačiau sėdint bus patogiau važiuoti nelygiais reljefais.

Jei jums rūpi lenktynės su žvyru, ilgesnė ir žemesnė padėtis sumažins priekinį profilį ir gali padidinti jūsų greitį. Daugelis naujausių "go-fast" žvyro dviračių yra suformuoti atsižvelgiant į šią geometriją.

Rinkdamiesi žvyro dviratį, kaip ir plento dviratį, svarbu atkreipti dėmesį į geometriją, kad pasirinktumėte tinkamą modelį, atitinkantį jūsų poreikius ir ketinimus važiuoti.

Gravel dviračių dydžiai
Dviratininko dydis Rėmo dydis
Feet ir inches centimetrai Viršutinis vamzdis (cm) Dydis
4ft 10in – 5ft 148-152 47-48 XXS
5ft – 5ft 3in 152-160 49-50 XS
5ft 3in – 5ft 6in 160-168 51- 3 S
5ft 6in – 5ft 9in 168-175 54-55 M
5ft 9in – 6ft 175-183 56-58 L
6ft – 6ft 3in 183-191 58-60 XL
6ft 3in – 6ft 6in 191-198 61-63 XXL

Moterų dviračių dydžiai

Moterų dviračių dydžiai priklauso nuo prekės ženklo, kuris siūlo moteriškus rėmus. Kai kurie prekių ženklai, pvz. „Liv“, specializuojasi moteriškiems rėmams ir turi atitinkamą asortimentą. Kiti prekių ženklai teigia, kad kūno proporcijos tarp tos pačios lyties skiriasi daugiau nei tarp lyčių, todėl naudoja unisex dydžio rėmus. Taip pat yra prekių ženklų, siūlančių unisex rėmus, tačiau su specifikacijomis, skirtomis moterims.

Kai kurie prekių ženklai, pvz. Canyon, savo moteriškiems plento dviračiams pritaiko mažesnius 650b ratus ir mažesnius rėmų dydžius, kad geometrija ir valdymas būtų vienodi visame asortimente.

Turime vadovą, skirtą moterų dviračių dydžių nustatymui, kuriame išsamiai aptariama tema, įskaitant skirtumus tarp plento, kalnų ir hibridinių dviračių dydžių moterims. Todėl, renkantis dviratį, svarbu pasirinkti rėmą, kuris gerai tinka jūsų kūno proporcijoms ir atitinka jūsų poreikius.

Vaikų dviračių dydžio vadovas

Kaip ir su suaugusiųjų dviračiais, labai svarbu, kad vaikiško dviračio dydis būtų tinkamas.

Dviračių gamintojai dažnai nurodo amžiaus intervalą kaip būdą nustatyti vaikiškų dviračių dydį, tačiau kadangi vaikai auga skirtingu greičiu, tai nėra geriausias būdas užtikrinti, kad dviratis būtų patogiai.

Išmatuoti savo vaiką

Vaiko išmatavimas yra svarbus pirmasis žingsnis renkantis tinkamą vaikiško dviračio dydį.

Tai prasideda nuo jų vidinės pusės kojų matavimo. Taip pat reikia išmatuoti jų aukštį.

Daugumai geriausių vaikiškų dviračių gamintojų tai turėtų pakakti, kad išsiaiškintumėte tinkamą dviračio dydį.

Rato dydis

Kaip aprašyta mūsų vaikiškų dviračių dydžių vadove, vaikiški dviračiai paprastai parduodami pagal ratų dydį (coliais), o dydžiai didėja nuo 12 colių balansinių dviračių, 14 colių, 16 colių, 20 colių, 24 colių ir 26 colių dydžio (26 colių ratai tampa retenybė).

Ką daryti, jei vaikas yra tarp dydžių?

Kyla pagunda pirkti didesnį dydį, kad per kelis mėnesius jie išaugtu. Tai nėra optimalu, ypač jei pirmą kartą mokote vaiką važiuoti dviračiu.

Jei jie negali patogiai važiuoti dviračiu ir lengvai pakiša koją, jie gali jaustis nervingi, prarasti pasitikėjimą ir nebenorėti važiuoti. Taip pat vaikui lengviau persibalansuoti ir nukristi, jei dviratis jam per didelis.

Vaikiškų dviračių dydžiai
AmžiusRato dydis (in)Minimalus rat/dydis (in)Minimalus tat/dydis (cm)Minimalus aukštis (ft, in)Minimalus aukštis (cm)
2+12in (balance bike)12in30cm2ft 8in88cm
3+14in15in38cm3ft 3in98cm
4+16in16in42cm3ft 5in104cm
5+18in18in46cm3ft 8in112cm
6+20in20in52cm3ft 11in120cm
8+24in23in57cm4ft 2in127cm
10+26in25in64cm4ft 7in140cm

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *