Saugaus eismo aikštelė

Daugelis būsimų dviratininkų bijo eismo su automobiliais ir ne visada supranta, kaip elgtis situacijose, kurios gali kilti, ypač važiuojant dviračiu į mokyklą. Tam, kad vaikai galėtų dažniau važiuoti dviračiu, būtina nuo vaikystės mokyti juos saugaus eismo. Dviračių kultūros projektas siūlo naują būdą tai padaryti - saugaus eismo aikštelė, kurioje vaikai ir suaugusieji galės mokytis kelių eismo taisyklių.

Atėjus naujai Klaipėdos miesto valdžiai, mes tikimės, kad Arvydas Vaitkus, Remigijus Žemaitaitis, Valstiečių partija ir kiti palaikys mūsų saugaus eismo projekto įgyvendinimą. Mes taip pat tikimės, kad perleis mums bent vieną iš 3 apleistų aikštelių Draugystės bendruomenėje, kurią galėsime paversti į saugaus eismo sodą. Tai bus mini gatvės atvaizdas su įvairiomis situacijomis, kuriame bus perėjos, kelių juostos, ženklai, posūkiai, sankryžos ir kt. Čia kiekvienas norintis galės išmokti važiuoti dviračiu saugiai bei gerinti savo reakcijos laiką.

Saugaus eismo aikštelė Nr.1
Saugaus eismo aikštelė Nr.2
Saugaus eismo aikštelė Nr.3

Dviračių žaidimų aikštelės yra populiarus reiškinys Šiaurės Europoje jau daugelį metų, tačiau Lietuvoje jos yra labai retos. Klaipėdoje veikianti Dviračių kultūra, kartu su partneriais, pasiūlė idėją "Cascade", kurią pastebėjo Kopenhagos eismo aikštelėje. Dviračių klubas siūlo pastatyti panašią aikštelę Klaipėdoje, kad vaikai ir suaugusieji galėtų išmokti važiuoti dviračiu saugiai ir patikimai.

„Joje reikia stengtis sukurti kuo daugiau scenarijų“, - su sustojimo ženklais, signalais, vienos krypties sistemomis, žiedinėmis sankryžomis ir įvairiais sankryžų tipais.

Dviračių kultūra tikisi, kad eismo sodas taps puikiu švietimo ir edukacijos centru, kuris prisidės prie geresnės saugaus eismo kultūros Klaipėdos mieste. Visi, kurie naudosis šia aikštele, turės galimybę išmokti, kaip elgtis saugiai važiuojant dviračiu, gerinti savo reakcijos laiką ir įgyti daugybę kitų naudingų įgūdžių. Be to, šis projektas yra ne tik naudingas vaikams, bet ir suaugusiems žmonėms, kurie nori gerinti savo žinias apie kelių eismo taisykles. Tai taip pat yra puiki galimybė stiprinti bendruomenės ryšius ir kartu kurti saugesnę miesto aplinką.

Dviračių žaidimų aikštelė
Dviračių žaidimų aikštelė vaikams
Dviračių žaidimų aikštelė vaikams tikro eismo

Parašykite komentarą